[ Etiketler: dunyanin | korkunc | lunapark | treni! ]
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyanın en korkunç 10 lunapark treni!
#1
[b]10. X2: Heyecan tutkunları Six Flags Magic Mountain'a koşuyor. Six Flags Magic Mountain Park'ta bulunan eğlence treni, yerden 7000 fitlik yüksekliği ile dünyanın en korkutucu trenleri arasında. Demir-çelikten yapılmış bir dağa tırmanan trenin içinde şehre tepeden bakma ve mükemmel bir görüntüye şahit olma fırsatı veriyor.[/b]
jDpms.jpg [b]
[/b]
9. Fahrenheit: Hershey Park'ta bulunan süper trene binenler, korkuya kapılıp dehşete düşüyor. 120 metre yüksekliği ve 97 derecelik açısıyla dünyanın en dik ve yüksek tren raylarının bulunduğu dev kuleden aşağıya doğru büyük bir hızla inenlerin ödü patlıyor. İniş sırasında bu insanların çığlıkları lunaparkı inletiyor. Tren durduğu anda bembeyaz bir yüzle inen bu insanların durumları görenleri şaşkına çeviriyor.

URnZN.jpg


8.İnsanity: Bu devasa santrifüj 275 metre yüksekliğinde bir otelin tepesinde kurulmuş. Saat de 65 km hızla, çılgın açılarda dönen bu alette bir çatıya bir saç teli kadar yakın hissedeceksiniz. Görüntüsü bile inanılmaz. Önüne kadar gelip son dakikada binmekten vazgeçenler bir hayli çok!

1wuRT.jpg


7. Colossus: İngiltere'de bulunan eğlence park 2002 yılında hizmete açılmış. Devasa temalı tren hızda, ve yükseklikte sınır tanımıyor; tutkunlarına adrenalini garantiliyor.
[url=http://image.samanyoluhaber.com/media/fotogaleri/2012/10/02/10/4.jpg][/url]
T0ev4.jpg


6. Kingda Ka: New Jersey'nin Jackson kentinde bulunuyor. Dünyanın en korkunç lunapark treni sadece 3,5 saniyede saatte 208 kilometreye ulaşıyor.

txsup.jpg

5. Eejanaika: Dünyadaki 7 tane 4 boyutlu lunapark trenlerinden biri. Sadece kendi rotası üzerinde dönmüyor, aynı zamanda serbest dönüşler de yapıyor.

vV1JF.jpg

4. Tower of Terror: Lunapark treni saatte 100 kilometre hız yapıyor ve 0'dan 100 kilometreye sadece 6,5 saniyede çıkıyor. Böylece dünyanın en hızlı lunapark trenlerden biri unvanına sahip ve gerçekten terör estiriyor!

wmyQ2.jpg

3. Expedition GeForce: Eğer internetten en iyi ve en korkunç lunapark trenini arayacak olursan listenin en başında Expedition GeForce çıkacaktır. 203 metre yüksekliğe 75 mil hızıyla çıkıyor. Aynı zamanda avrupa'nın en büyük lunapark treni.

oq4Kh.jpg

2. Maverick: Eğer Maverick'e binerseniz adrenalini gerçek anlamda hissedeceksiniz. Cedar Point bulunan bu lunapark tren, yaklaşık 21.000.000 $ dolara mal olarak 2007 yılında inşa edilmiştir. En pahalı lunapark treni rekorunu elinde tutuyor. Saatte 70 km üzerinde hıza ulaşıyor.

uDri0.jpg

1.Çelik Superman: Ve en korkutucusu. İngiltere'deki Six Flags adlı lunaparklar zinciri bünyesindeki bu devasa "makine", 30.000.000 dolara mal edilmiş ve 2000 yılından bu yana kullanılabilir durumda. 78 metreden neredeyse 90 derecelik bir açıyla bırakma yapıyor ve saatte 137 km hıza çıkabiliyor. Ray uzunluğu ise 1,4 km.

xyw5u.jpg
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
[ Etiketler: dunyanin | korkunc | lunapark | treni! ]


Yazımız Hoşunuza Gitti İse Paylaşın

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi